Apel o zdrowy rozsądek

Kupno domu, samochodu lub innego rodzaju inwestycji poprzedzamy dokładnym zgłębieniem wiedzy w temacie. Natomiast idąc do lekarza przytakujemy biernie realizując „recepte”, a przecież w gre wchodzi nasze zycie (lub naszych dzieci).

Każdego odbiorce tej strony chcę zaszczepić potrzebą dokładnej analizy i bardzo wnikliwych przygotowań do każdego leczenia. Pamiętajmy nie ma złotych środków dla wszystkich i na wszystko (tabletka na ból głowy usmierza ból ale nie leczy przyczyn), czyli tak jak z w/w przykładów i do wizyty lekarskiej należy się bardzo dobrze przygotować. Pamiętając, że jest to z reguły krótki czas w którym chcemy osiągnąć najlepsze możliwe wyniki (notatki bywają bardzo pomocne, rzeczowe konkretne pytania).

Wiem z własnego doświadczenia najlepsze osiągnięcia w leczeniu ma pacjent (o zgłębionej wiedzy medycznej) który jest równym partnerem w negocjacji własnego zdrowia.

To co piszę wydać się może utopią ogarniającą przerażeniem.
NIE DZIŚ! W dobie łatwych osiągalnie informacji; internet, książka medyczna.

Szczególnie adresuje to do pacjętów rakowych, tu każdy krok, decyzja jest na wagę życia.
Pamiętajmy że rak piersi to przedewszystkim lokalizacja raka a nie jego rodzaj (notabene mężczyźni też go mają). Jest to choroba naszej cywilizacji.

Są trzy zasadnicze grupy raka; Carcinoma, Sarcoma i Malignant. Rak z przerzutami to Matastases. Ale już dziś medycyna zna ponad 100 rodzaji raka. Dlatego musimy dokładnie i wszystko wiedzieć o swoim. Czyli w momęcie diagnozy należy poprosić o kopie dokumentów (wyników) z laboratorium z których dowiemy się na co nasz rak reaguje pozytywnie a na co negatywnie. Np. na rak kolczystokomórkowy wskazane są ; Vitamina A,C,E (Żółte, pomarańczowe, czerwone owoce). Ograniczyć; Żelazo, B-12.
Zachować równowage w wadze ciała, wypoczynek.

Tak więc poza niezbędną z reguły agresywną metodą farmakologiczną zaczynamy kontrole własnej diety. W USA można uzupełnić badania podstawowe łatwo dostępnym testem DNA (Informacje znajdziesz na; http://www.23andme.com w języku angielskim).

I proszę pamiętajmy że; Sok ………., Grzyby …….., Kora ………, czy jakaś inna mikstura to też „leki”. I jeśli pomogły pani Krysi która też miała raka wcale nie znaczy że są polecane tobie. Mogą okazać się wręcz szkodliwe.
Zapoznaj się z dokładnym składem wszystkiego co wkładasz do ust!

Jeszcze jedno, brutalne leczenie tej choroby wyniszcza również zdrową flore bakteryjną – to ważne! Wielu pacjentów umiera z powodów komplikacji w leczeniu. Niech więc w twojej diecie będzie chociaż kefir, jogurt lub poprostu kwaśne mleko czyli niezbędna osłona.

Życzę dobrych wyników.
I bardzo zachęcam wszystkich do okresowych badań

Maria.

Pozostaw komentarz

You must be logged in to post a comment.